Pełna ściana x 10

Dzisiaj 10 pięknych inspiracji na ściany pełne sztuki. Bo puste ściany są po prostu nudne i jakieś takie niemiłe… Choćby były z najlepszej cegły – czy surowej czerwonej, czy pomalowanej, czy z imitacji betonu, czy zwyczajnie białe, to jeśli nic na nich nie zawiesimy, to w mieszkaniu zawsze będzie coś nie tak (nie wspominając o kwestiach akustyki). Można ograniczyć się do jednego dużego obrazu, ale po co się ograniczać. Lepiej pójść w stronę kolekcji gromadzonej latami, bez pośpiechu i stworzyć na ścianie kompozycję dzieł. I nie musi to wszystko być dopasowane do siebie, już na pewno nie musimy iść w stronę jednolitych opraw, kolorystyki itd. Im bardziej różnorodnie tym ciekawiej. Liczy się całościowy efekt. Podejrzewam, że dzieła widoczne na poniższych zdjęciach zawieszone osobno, pojedynczo gdzieś by umknęły i nie przykuły uwagi, a w takim zestawie jest siła, charakter – po prostu miły i fajny dom! Szczerze zachęcam do dbania o ściany właśnie w taki sposób – mogę w tym pomóc! :-)


źródło: honestlywtf.com/home/office-gallery-wall-two-ways/


źródło: aleksanderwhite.se


źródło: riazzoli.se/pia-winther-for-louis-poulsen/


źródło: blog.westelm.com


źródło: cupofjo.com


źródło: decorenvy.co.uk


źródło: home-furniture.net


źródło: riazzoli.se/pia-winther-for-louis-poulsen/


źródło: anotherballroom.com


źródło: l-e-a-b-o.tumblr.com

4 Comments

 • 1 kwietnia 2016 - 16:20 | Permalink

  Za każdym razem, gdy kogoś odwiedzam, zwracam baczną uwagę na to, co wisi na ścianach. Zdjęcia, grafiki i obrazy mogą wiele powiedzieć na temat domowników, i faktycznie, łyse ściany wyglądają co najmniej dziwnie. Tak, jakby ktoś wprowadził się na chwilę i nie miał indywidualnego pomysłu na wystrój. Osobiście przepadam za subtelnymi grafikami, rysunkami i abstrakcją. Lubię sztukę refleksyjną, intrygującą i niejednoznaczną, dzięki której dom zamienia się w małą galerię. Ze wszystkich powyższych inspiracji uszczknęłabym coś dla siebie : ) Pozdrawiam

  • ggs
   1 kwietnia 2016 - 16:32 | Permalink

   Ja oczywiście też zawsze zwracam uwagę na to co na ścianach i całkowicie zgadzam się z Twoją opinią, że puste ściany w domu robią niemiłe wrażenie… Dziękuję za komentarz :-)

 • 2 kwietnia 2016 - 00:42 | Permalink

  Moim faworytem zdecydowanie jest drugie zdjęcie – to przez tą ścianę, na tle której cokolwiek by nie stało/wisiało to i tak będzie świętnie wyglądać. Podobnie jest z kolorem zielonym w muzeach, który ma ułatwiać odbiór dzieł sztuki wywieszonych na ścianach (taką historię, gdzieś kiedyś czytałem). ;) Ja dawno temu kupiłem sobie jeden obraz, a ostatnio plakat pewnej artystki – chyba spodobał mi się pomysł zbierania dzieł sztuki na ścianach – myślę, że niedługo na swoim blogu się nimi pochwalę. ;)

  • ggs
   2 kwietnia 2016 - 22:13 | Permalink

   Chętnie zobaczę początki domowej kolekcji sztuki, a to o zielonych ścianach było u mnie :-) dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

 • Comments are closed.