Lipowska – warto mieć

Gdy klienci mojej galerii pytają mnie, obrazy których artystów warto kupić, to mam dla nich kilka propozycji, a jedną z nich zawsze jest twórczość Marty Lipowskiej.

lipowska

To z pewnością jedna z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia. Konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku, jest już bardzo popularna i świetnie odbierana. I to pomimo że jej prace bardzo odbiegają od współczesnych trendów i bliższe są dziełom impresjonistów.

lipowska

Obrazy Lipowskiej można streścić w dwóch słowach: kolor i światło. Ja je bardzo lubię za ich swoisty blask, ciepło i wiele pozytywnych skojarzeń. To bardzo „mięsiste” płótna – farba nakładana jest grubo, obraz jest tworzony przez fakturę, szybkimi i pewnymi pociągnięciami pędzla i szpachli. Można je studiować zarówno z bardzo bliska, jak i podziwiać ich pełnię z dalszej perspektywy.

lipowska

Cenię ją za widoczną swobodę, łatwość w malowaniu. Obraz jest tworzony jakby od niechcenia. Za pomocą kilku pozornie prostych plam wydobywa kształty i postacie.
Artystka ma swoje ulubione tematy – to zwykle kadry z podróży lub typowe dla niej ujęcia z dziećmi w plenerze.
Myślę, że będzie w przyszłości moment, gdy wielu będzie żałowało, że nie zdążyło kupić „Lipowskiej” póki ceny były przystępne, a takie jeszcze są…

 

Comments are closed.