Morze, woda i swoboda…

Bywa, że klienci mojej galerii poszukują dzieł w bardzo konkretnym temacie, np. ostatnio pojawiły się łodzie, przystań itp. Oczywiście w kwestii wyszukiwania obrazów jestem w stanie spełnić wszelkie oczekiwania - nabywcy kierują się naprawdę przeróżnymi motywami wybierając obraz i nie zawsze jest to nazwisko artysty. Jednak każdy powód jest dobry, by nabyć dzieło sztuki i trzeba to doceniać, bo sztuka w Polsce ciągle nie jest zbyt popularnym towarem.

Marta Lipowska – artpower.pl

Wracając do tematu „łódź-przystań” – taki obraz może być świetnym uzupełnieniem salonu, czy sypialni nawiązującej do stylu marynistycznego. I nie musimy tu od razu ozdabiać wnętrza muszlami, czy okrętami w butelce. To styl, który można osiągnąć poprzez samą kombinację kolorów plus np. dzieło sztuki nawiązujące do tematu przewodniego wnętrza.

źródło: dailycatch.coastalliving.com


źródło: french-brand.com

źródło: deavita.fr/decoration/deco-marine-interieur-exterieur/

Jeśli chodzi o barwy, to pierwsze nasuwają się tu różnego rodzaju pasy i paski biało-granatowe, a w tle przestrzeń utrzymana w bieli oraz naturalnym barwach tkanin i materiałów tj. płótno, wiklina czy sznurek.

źródło: flickr.com

źródło: deavita.fr/decoration/deco-marine-interieur-exterieur/

Styl marynistyczny jest świeży, lekki i sprawia, że we własnym domu można poczuć się jak na nadmorskich wakacjach. Wrażenie można sobie dodatkowo zwizualizować adekwatnym obrazem na ścianie:

Agnieszka Kozień – artpower.pl


Marta Lipowska – artpower.pl


Agata Sobczyk – artpower.pl


Blanka Dudek – artpower.pl

 

One comment

  • 3 marca 2016 - 17:03 | Permalink

    Piękne pomysły na aranżacje! Mnóstwo inspiracji i idealnie dobrana sztuka do wnętrza! :)

  • Comments are closed.