Stare z nowym

Trzeba sobie powiedzieć wprost: sztuka najnowsza pasuje naprawdę do każdego wnętrza. Pozostaje tylko kwestia decyzji, co wybrać z tej fali obrazów, która mam wrażenie, że zalewa nas z ofert galerii, czy aukcji młodej sztuki. Jestem przekonana, że gdy dobrze poszukamy, to znajdziemy dzieło, które przypadnie nam do gustu i wpasuje się do naszego domowego otoczenia. Nie bójmy się zabawy stylami, łączenia starego z nowym – nikt nie powiedział, że do tradycyjnego wnętrza nie pasuje nowoczesny obraz. Trochę odwagi, a mamy szansę uzyskać niepowtarzalny efekt.
Zobaczcie przykład jadalni, gdzie pięknie współgrają ze sobą retro dodatki i współczesny obraz. Widzimy tu obraz młodej malarki Joanny Styrylskiej-Gałażyn, któremu towarzyszą stare oleodruki z portretami dzieci z lat czterdziestych, widzimy też starą ceramiczną świętą figurkę, a nad wszystkim króluje francuski emaliowany żyrandol z początku XX wieku. Cukiernica z antyków i nowoczesny blender też się tu nie wykluczają…

kuchniafot. JSG
Ta kuchenna kompozycja tworzy niebanalną całość, spójną kolorystycznie i bardzo przytulną – wręcz zaprasza, by przysiąść i napić się kawy… Jednak o całym klimacie decyduje obraz, który narzuca nie tylko tonację, ale po prostu wnosi wiele wiosennej świeżości i energii.

kuchnia 2fot. JSG

Jak taki klimat stworzyć we własnym mieszkaniu? Nic prostszego – wystarczy zafundować sobie jeden z obrazów Joanny Styrylskiej-Gałażyn z serii Kwiaty:

Joanna Styrylska-Gałażyn, „Groszki i róże II”, 80×120 cm, artpower.pl


Joanna Styrylska-Gałażyn, „Piwonie”, 100x 70 cm, artpower.pl


Joanna Styrylska-Gałażyn, „Hortensje”, 50×40 cm, artpower.pl

Comments are closed.