Poznaj Kolekcjonera

Jeśli zastanawiacie się czasem skąd w ogóle bierze się zainteresowanie sztuką? Jak zostaje się kolekcjonerem sztuki? Jak kolekcjonerzy wybierają dzieła do swoich zbiorów i co potem z nimi robią? Mnie też to ciekawi, dlatego polecam do poczytania wywiad z Wernerem Jerke – właścicielem jednej z największych i najważniejszych kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Imię i nazwisko brzmią obco? To tym bardziej ciekawe – wszystko znajdziecie w wywiadzie. Fragment tej ogromnej kolekcji będzie do obejrzenia na wystawie w Łodzi. Przychodzą wam do głowy jakieś znane nazwiska artystów powojennych? Na pewno je tam znajdziecie.
Ja tylko dodam, że miałam okazję poznać Wernera Jerke osobiście. Wówczas nie miałam świadomości rangi i wielkości jego kolekcji, więc może ta niewiedza była zbawienna, bo dzięki temu przekonałam się, że Wielki Kolekcjoner może być niezwykle skromnym i otwartym człowiekiem, który o swoich nabytkach mówi z ogromną pasją bez cienia przechwałek :-)

jer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>